تبلیغات
صراط مبین - سلام بر شهدا
 سلام بر شهدا ...

حق همسایگی

قرار بود در نزدیکی منزل ما پنج شهید گمنام را به خاک بسپارند . من یکی از مخالفان دفن شهدا بودم . با این که به شهدا ارادت داشتم . اما حس می کردم منزل ما در کنار قبرستان قرار خواهد گرفت . در نتیجه ارزش مالی خود را از دست خواهد داد .

لذا پیگیری کردم که شهدا در جایی دیگری دفن شوند . اما پیگیری من عملی نشد و مراسم برگزار شد . پنج شهید در کنار منزل ما در شهرک واوان در اطراف تهران به خاک سپرده شدند و من هم بسیار ناراحت .

       فشار روانی من بیشتر به خاطر پسرم بود . پسر دوازده ساله من مدتها بود که از ناحیه استخوان پا دچار مشکل بود به طوری که دیگر قادر به راه رفتن نبود . این موضوع بیشتر مرا عصبانی و ناراحت می کرد .

       بعد از دفن شهدا بیشتر ناراحت بودم . به کسانی که در مزار شهدا جمع شده بودند به دید حقارت می نگریستم و... . تا این که یک شب در عالم خواب دیدم جوانی خوش سیما نزدیک من آمد . چهره بسیجیان زمان جنگ را داشت . ایشان جلو آمد . سلام کرد و گفت : ما حق همسایگی را خوب ادا می کنیم . گرچه نمی خواستی ما در کنار منزل شما دفن شویم اما حالا که همسایه شدیم حق گردن ما دارید .

       بعد در مورد فرزند مریضم صحبت کرد و گفت : برای شفای پسرت رو به قبله بایست و سه مرتبه با توجه بگو الحمدولله . در همین حال هیجان زده از خواب پریدم . رو به قبله ایستادم . با توجه و حضور قلب سه بار گفتم الحمدولله بعد هم نماز را خواندم و خوابیدم .

       صبح پسرم مرا از خواب بیدار کرد . به راحتی راه می رفت . انگار تا کنون هیچ مشکلی نداشته بیماری پسرم به طور کامل برطرف شده بود . شاید این ماجرا را از کس دیگری می شنیدم باور نمی کردم . حتی شاید مسخره می کردم . آنها را متهم به خرافه و ... می کردم . اما با عنایت خدا و نظر لطف شهدای گمنام فرزند من دیگر هیچ مشکلی نداشت .

       حال دیگر شهدای گمنام یک مهمان همیشگی دارند .  هر روز صبح برای تشکر و ادای احترام و رعایت حق همسایگی به کنار مزار آنها می روم و این عنایت خدا بود ک ما همسایگانی به این خوبی پیدا کردیم .
نوشته شده توسط حامد در جمعه 15 مرداد 1395 و ساعت 14:50
ویرایش شده در جمعه 15 مرداد 1395 ساعت 14:56
 نوشته های پیشین
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ پای استاد 5

صفحات :
جستجوی گوگل