سلام بر شهدا ...

باور داشته باش

راوی آقای نظام اسلامی (مجری سیما)

قرار شد سه شهید گمنام را در شهرستان چترود کرمان تشییع و خاکسپاری کنند . چترود تنها شهری است که به نام فاطمیه مزین است . من هم برای مراسم به آنجا سفر کردم .

تشییع شهدا قبل از ظهر ‌با شکوه خاصی برگزار شد . عصر همان روز مراسم دیگری برای شهدا برگزار شد . موقع غروب و در حین مداحی جوانی از میان جمعیت برخاست و گفت : می خواهم مطلب مهمی را بگویم .

مردم اجازه صحبت به او نمی دادند . اما او با اصرار شروع به صحبت کرد . و گفت : امروز صبح که برای تشییع می آمدم پر از تردید بودم . زمانی که زیر تابوت یکی از شهدا بودم با خودم حرف می زدم : یعنی اینها چه کسانی هستند . مشتی استخوان و...

       به جای تکرار جملات مداح به شهدا می گفتم : باید چیزی نشان بدهید تا من اطمینان پیدا کنم . باید کاری کنید تا تردید من از بین برود . صحبت های درونی من تا زمان تدفین ادامه داشت .

       ظهر بعد از نماز به خانه رفتم . بعد از ناهار مشغول استراحت شدم . به محض خوابیدن جوان زیبایی را دیدم که به سمت من می آید . بعد به من اشاره کرد و گفت باور داشته باش . من همان شهیدی هستم که زیر تابوتش گلایه می کردی . آمده ام بگویم امیدوار باش . امید داشته باش .

       آرامش خاصی پیدا کردم خوشحال شدم رو به شهید گفتم شما خواسته من را اجابت کردی و من را از تردید خارج کردی آیا من می توانم کاری برای شما انجام بدهم ؟

       جوان نگاه پر محبتی کرد و گفت : آری من هادی هستم بچه اهواز فلکه چهار شیر کوچه ... نشان به آن نشان که مرا در محل به نام دانشجوی مفقود الاثر می شناسند .

       به مادر پیرم بگو منتظر من نباش و نشانی من را به او بده .

       صحبت جوان تمام شد . او را به کناری کشیدم و با او صحبت کردم . جوان پاکدلی بود . با یکی از دوستانم در بنیاد شهید خوزستان تماس گرفتم و ماجرا را برایش تعریف کردم . ساعتی بعد ایشان تماس گرفت و گفت : پیگیری کردیم . همه گفته ها صحیح است .

       با هم به اهواز رفتیم . آدرس را پیدا کردیم . زنگ خانه را زدیم .

       پیره زن قد خمید ای در را باز کرد و گفت :

از هادی من خبر آوردید
نوشته شده توسط حامد در دوشنبه 8 شهریور 1395 و ساعت 23:19
ویرایش شده در دوشنبه 8 شهریور 1395 ساعت 23:31
 نوشته های پیشین
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ سلام بر شهدا
+ پای استاد 5

صفحات :
جستجوی گوگل
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات